Bohaterowie powstańczych piosenek – szkolny konkurs plastyczny

W ramach tegorocznych obchodów Dnia Patrona uczniowie klas IV-VI zostali zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie plastycznym. Celem tego przedsięwzięcia było upamiętnienie patrona szkoły – Armii Krajowej, poszerzenie wiedzy uczniów na temat tej organizacji zbrojnej, kształtowanie wśród uczniów postawy patriotycznej  oraz rozwijanie aktywności twórczej dzieci i młodzieży

Każdy uczestnik mógł zgłosić do konkursu jedną samodzielnie wykonaną pracę, której przedmiotem była ilustracja do wybranej piosenki związanej z Armią Krajową (Pałacyk Michla, Warszawiaki-chłopaki z AK, Sanitariuszka Małgorzatka, Deszcz jesienny deszcz, Siekiera, motyka, Serce w plecaku, Warszawskie dzieci)

W dniu 16 lutego komisja konkursowa w składzie: pani dyrektor Jadwiga Faszczowy, nauczyciel plastyki Justyna Kurowska-Widak oraz nauczyciel j. polskiego i historii Ewa Kłeczek-Walicka, dokonała oceny zgłoszonych prac. Decyzją komisji przyznane zostało
6 równorzędnych nagród oraz 6 wyróżnień

Nagrody:
Krystian Micał z klasy 4 a
Aniela Porada z klasy 5a
Zuzanna Biernat z klasy 4 b
Krzysztof Pustelak z klasy 6 a
Wiktoria Skała z klasy 4 b
Kornelia Dolecka z klasy 4 b

Wyróżnienia:
Nadia Wałęga klasa 4 b
Aleksandra Obłój klasa 5b
Łukasz Jarecki klasa 5 b
Weronika Śmigiel klasa 4 c
Lena Chmiel klasa 6 a
Jacek Bogaczyk klasa 5 a

Uroczyste podsumowanie konkursu oraz wręczenie nagród miało miejsce w czasie Koncertu (Nie)zakazanych Piosenek, który odbył się w naszej szkole 16 lutego 2023 roku.

PRACE UCZNIÓW

Scroll to top