Zaproszenie na spotkanie o odnawialnych źródłach energii

W ramach projektu „Zielona Edukacja w Gminie Trzebownisko” zapraszamy wszystkich chętnych uczniów i ich rodziców na spotkanie online 16.04.2024 o godz. 19.00 z ekspertem Jarosławem Nyczem właścicielem firmy JAR-INSTAL, która świadczy profesjonalny i fachowy montaż instalacji fotowoltaicznych typu on-grid, off-grid oraz hybrydowych z magazynami energii.

W związku z zakupem instalacji fotowoltaicznej o mocy 3×5 kWp, która została zamontowana na dachu budynku Zespołu Szkół nr 1 w Stobiernej z trzech stron świata, czyli od południa, wschodu i zachodu, będziemy mogli poznać specyfikę działania OZE, porównać efektywność produkcji energii oraz prowadzić obserwacje, analizy i porównania podczas spotkania online z ekspertem. Aplikacja służąca do obsługi instalacji fotowoltaicznej posiada możliwość wyświetlania szeregu parametrów takich jak: aktualna moc, aktualny prąd wejściowy, aktualny prąd wyjściowy, moc, napięcie wejściowe, łączna produkcja z rozbiciem na (dzień, miesiąc, rok).

Podczas spotkania będziemy mogli zapytać o nowości w dziedzinie fotowoltaiki, a także zapytać o zalety i wady montażu wiatraków oraz pomp ciepła w celach oszczędności finansowych w domach i placówkach oświatowych.

Spotkanie odbędzie się w aplikacji Meet wystarczy zalogować się na gmaila i wpisać kod lub kliknąć w link do spotkania.

Link do rozmowy wideo: https://meet.google.com/yqt-aova-ycr

Scroll to top