Warsztaty w PCN „Łukasiewicz”

W ramach Projektu „Zielona Edukacja w Gminie Trzebownisko” w dniu 4 kwietnia uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Wicedyrektor Edyty Ślemp i nauczyciela biologii p. Anety Bernackiej-Dudzik uczestniczyli w warsztatach w PCN „Łukasiewicz” w Jasionce. Warsztaty tematyczne dotyczyły takich dziedzin naukowych jak: biologia, chemia, fizyka oraz technika.  Uczniowie brali udział w następujących zajęciach:  „Świat w kropki wody” , „Z witaminą C”, „Z prądem czy pod prąd?”, „Robotyczny freestyle”

Uczniowie odwiedzili m. in. pracownię BIOLOGII I EKOLOGII. Przygotowywali pożywki z hodowlą bakterii, znajdujących się w wodzie pobranej wcześnie ze zbiornika wodnego. Prowadzili też obserwacje mikroskopowe wykonanych preparatów biologicznych. Zobaczyli jak wygląda świat mikroorganizmów w kropli wody.

W pracowni FIZYKI uczniowie dowiedzieli się, gdzie w przyrodzie, naturze można spotkać się z prądem. Poznali takie urządzenia jak multimery. Nauczyli się je obsługiwać, poznali ich budowę i dowiedzieli się jakie parametry związane z prądem można za ich pomocą zmierzyć. Uczestnicy warsztatów wykonywali doświadczenia dotyczące obwodów elektrycznych, połączeń szeregowych i równoległych. Badali wartość napięcia prądu.

W pracowni CHEMICZNEJ młodzi naukowcy poszukiwali witaminy C w materiale roślinnym ( soku z cytryny, pomarańczy, naparze z igieł sosny) oraz produkcie spożywczym ( soku jabłkowym).

Uczniowie odwiedzili również pracownie ROBOTYKI.

Dla wszystkich uczniów jak i opiekunów był to edukacyjnie, a zarazem mile i przyjemnie spędzony czas.

Aneta Bernacka- Dudzik

Scroll to top