Tydzień Matematyki

W dniach 13.03 do 17.03.2023 w naszej szkole przeżywaliśmy „Tydzień Matematyki”.

Rozpoczął się on od Dnia Sudoku. W czasie przerw uczniowie ćwiczyli szare komórki, mierząc się z diagramami o rożnym stopniu trudności. O wyznaczonej godzinie chętne osoby wzięły udział w II Szkolnym Turnieju Sudoku. Do rozwiązania były trzy łamigłówki w czasie 45 min. Było to wielkie wyzwanie. Rywalizowały dwie grupy wiekowe.

W kategorii klas 7-8 tytuł Mistrza Sudoku ZS w Zaczerniu 2023 zdobył Mikołaj Widak, który w niespełna 40 min uporał się z zadaniami. Kolejne miejsca zajęły: Anna Wantrych i Julianna Zaguła – tu o kolejności zadecydowały sekundy.

W kategorii klas 4-6 tytuł Mistrza Sudoku ZS w Zaczerniu 2023 zdobyła Martyna Jakubowska. Kolejne miejsca zajęli: Natalia Czekańska i Adrian Lipiński.

Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę.

W dzień liczby π 3.14 na przerwach i lekcjach było wiele atrakcji: πjalnia wody πwniczanka, konkurs na najwięcej zapamiętanych cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby π, π-puzzle, πosenki, π-ematy, miasta π – dwuwymiarowe i trójwymiarowe, ciekawostki o liczbie π w jajkach niespodziankach, którymi „częstowały” nas uczennice klasy 5.

Kolejny dzień z Tygodnia Matematyki to Dzień Kostki Rubika. Okazało się, że w szkole jest wielu jej fanów. Z układaniem świetnie radzą sobie nawet pierwszoklasiści i drugoklasiści. W konkursie w układaniu kostki najlepszy czas miał Jakub Migut z klasy 6a – 54 sekundy! Tuż za nim uczeń klasy 2b Jakub Kornaga. Gratulacje!

Czwarty dzień Tygodnia Matematyki minął pod hasłem Dzień Kangura , a wszystko dzięki odbywającemu się tego dnia Międzynarodowemu Konkursowi Matematycznemu KANGUR 2023. Była to kolejna okazja do popularyzacji matematyki wśród dzieci i młodzieży. W tym roku rekordowa liczba uczestników z naszej szkoły – 59 osób – podjęła próbę swoich sił i mocy matematycznych. Rozwiązywano zadania w trzech kategoriach, a każdy uczestnik otrzymał kangurową łamigłówkę Życzymy wysokich wyników w konkursie uczniom z naszej szkoły !!!

Łamigłówkowy zawrót głowy, czyli piąty dzień matematycznego szaleństwa, zakończył Szkolny Tydzień Matematyki 2023. Tego dnia powróciły do nas jajka niespodzianki, zawierające łamigłówki i zadania na „ruszenie głową”, które przygotowali i rozdawali na przerwach uczniowie klas 5 i 8.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do wspólnej zabawy i ruszyli swoje szare komórki, a przede wszystkim uczniom i uczennicom klas 4 i 5 za wykonanie pięknych Miast Pi – dwuwymiarowych oraz bardzo pomysłowych trójwymiarowych. Powstał też piękny plakat, ogłaszający wydarzenia całego Tygodnia Matematyki. Dziękujemy także uczennicom klas 8, które dbały o dekoracje każdego dnia.

Bez Was Wszystkich to by się nie wydarzyło!

Do zobaczenia za rok

Sylwia Cieśla

Edyta Niedziela

Danuta Ożarska

GALERIA

Scroll to top