Uroczystość zakończenia roku szkolnego

25 czerwca 2021 uroczyście zakończyliśmy w zaczerskim Zespole Szkół kolejny rok szkolny, niezwykle trudny, bo niemal w całości „zdalny”. Z uwagi na sytuację epidemiologiczną trzeba było, niestety, zrezygnować z uroczystego podsumowania i nagradzania uczniów otrzymujących świadectwo z pasem. Uczniowie zostali również podzieleni na grupy.

Najpierw swoje świadectwa odebrali najmłodsi, uczniowie klas 1-3. Część wspólną stanowiła uroczysta Eucharystia sprawowana w kościele parafialnym pod przewodnictwem ks. Bogusława. Potem do szkoły udali się uczniowie klas 4-7. Spotkania uczniów klas czwartych, piątej i szóstych odbywały się w salach lekcyjnych, gdzie wychowawcy wręczali świadectwa i nagrody dla wyróżniających się uczniów.

W tym samym czasie na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste przekazanie Sztandaru, w którym uczestniczyli siódmoklasiści ze swymi wychowawcami. Tę część spotkania otworzyła pani Dyrektor Barbara Stępkowska, a poprowadził pan Grzegorz Złotek. Sztandar z rąk absolwentów klas ósmych odebrali siódmoklasiści: chorąży – Filip Porada oraz asysta: Roksana Porada i Jagoda Batko, którzy złożyli również uroczyste ślubowanie. Rozdanie świadectw i nagród książkowych dla wyróżniających się uczniów klas siódmych było ostatnim akcentem tegorocznych skromnych uroczystości. Teraz już tylko zasłużone…WAKACJE !!! 😊

GALERIA

Scroll to top