Pożegnanie absolwentów

W czwartkowe popołudnie 24 czerwca 2021 roku odbyła się uroczystość pożegnania kolejnego rocznika absolwentów zaczerskiego Zespołu Szkół. Mottem tego wydarzenia stały się słowa: „Coś się kończy, coś się zaczyna…”.

Zebranych na sali gimnastycznej uczniów, ich rodziców i nauczycieli powitała dyrektor zaczerskiej placówki oświatowej, pani Barbara Stępkowska, a za prowadzenie całości uroczystości odpowiedzialni byli sami ósmoklasiści. W pierwszej części spotkania, dedykowanej nauczycielom, uczniowie przywołali garść wspomnień o swoich „belfrach”, wychowawcy obu klas: pani Katarzyna i pan Jan zaprezentowali „wpadki i przypadki” swoich wychowanków , a na koniec wszyscy mogli powrócić myślą do lat minionych za sprawą wspomnieniowej prezentacji. Potem był czas podsumowań i nagradzania za najlepsze wyniki w nauce, wzorową postawę uczniowską, stuprocentową frekwencję i wszelką pracę na rzecz szkoły. Wszyscy ósmoklasiści odebrali z rąk Dyrekcji swoje świadectwa i pamiątkowe książki, zaś rodzice uczniów wyróżnionych świadectwami z pasem otrzymali natomiast listy gratulacyjne. Miłym akcentem tego czasu pożegnań stały się „absolwenckie wyprawki” wręczone ósmoklasistom przez koleżanki i kolegów z klas siódmych.

Drodzy Absolwenci! Życzymy Wam wszelkiej pomyślności na nowych ścieżkach Waszego życia. Pamiętajcie o tym, co wyśpiewaliście w finałowej piosence:

„Swój czas weź w garść swój czas
Zanim Ci życie nie powie, że pass
I odholuje weź w garść i idź
Zacznij na 100, nie na 5 procent żyć”.

Ewa Kłeczek-Walicka

GALERIA

Scroll to top