Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy

8 maja  w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Udzielanie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem. Niestety bardzo często nie wiemy jak się zachować i jak pomóc osobie w sytuacjach zagrożenia, która potrzebuje tej pomocy. Boimy się lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy i umiejętności. Należy więc wprowadzać do przedszkoli tematykę pierwszej pomocy i oswajać z nią najmłodszych, ponieważ dzieci często nie posiadają oporów i nie odczuwają strachu, działając instynktownie. Z tego powodu należy już od najmłodszych lat instruować je, jak trzeba zachować się w sytuacji, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy.

Podczas zorganizowanego spotkania, dzieci mogły poczuć się jak mali ratownicy. Poznały procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji wykonywany na misiu. Dzieci pod czujnym okiem pani ratownik mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością udzielania pierwszej pomocy oraz spróbować swoich sił w bandażowaniu różnych części ciała u swoich kolegów. Zostały zapoznane ze sprzętem ratującym życie i utrwaliły znajomość numerów alarmowych.

Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych. Była to doskonała lekcja – połączenie zabawy z przekazywaniem jakże istotnej wiedzy, która może przynieść nieoceniony efekt – ratowanie życia. Po tej lekcji dzieci już wiedzą, na czym polega ich rola w sytuacji, kiedy trzeba komuś pomóc.

Warsztaty z udzielania pierwszej pomocy ” Mróweczki”

Uczymy się udzielać pierwszej pomocy – „Pszczółki”

„Biedronki” uczą się udzielać pierwszej pomocy

Scroll to top