13 rocznica śmierci św. Jana Pawła II

Dotykał ziemi, pozostały ślady

Wyciągał ręce, pozostała miłość

Błogosławił, pozostał duch prawdy

Odszedł, pozostał na ołtarzach”

W 13-tą rocznicę śmierci świętego Jana Pawła II, w kościele parafialnym w Zaczerniu podczas wieczornego nabożeństwa, uczniowie kl. IIa gimnazjum z ks. T. Blicharzem i wych. p. A. Siedlecką przypomnieli, że każdy z nas dziś może zostać świętym.

Świętość bowiem- jak powiedział sam Papież- nie jest przywilejem niewielu, lecz celem każdego człowieka. Świętość to prawda, dobro, miłość- to pełnia szczęścia.

Żeby źródło odnaleźć, trzeba iść ciągle w górę, pod prąd…”

Zebrani w świątyni mieszkańcy Zaczernia w skupieniu wysłuchali modlitw i wierszy Jana Pawła II. Uroczystość uświetniła swoim śpiewem i muzyką schola św. Franciszka z sanktuarium św. O. PIO w Terliczce.

Scroll to top