Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej „Wiosenny Hit”

Już od kilku lat nasze przedszkole organizuje Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej. W tym roku, dzięki uprzejmości pana sołtysa Józefa Rząsy, 12 kwietnia gościliśmy w Domu Kultury w Zaczerniu 23 uczestników konkursu, pt.”Wiosenny hit”, ze wszystkich publicznych przedszkoli w Gminie. Konkurs obywał się pod patronatem Wójta Gminy Trzebownisko – mgr inż. Lesława Kuźniara i Gminnego Ośrodka Kultury w Trzebownisku. Wszystkich uczestników powitała i życzyła powodzenia dyrektor Zespołu Szkół w Zaczerniu, pani mgr Barbara Stępkowska. Kilka słów do przedszkolaków wygłosił również pan Wójt Lesław Kuźniar. Uroczystość rozpoczęli mali aktorzy z nasze przedszkola – przedstawieniem pt.”Kopciuszek”, przygotowanym przez wychowawczynie grupy „Motylki” i „Biedronki”, panią mgr Barbarę Krudysz i panią mgr Annę Waltoś. Uczestnicy konkursu występowali w dwóch kategoriach wiekowych. Jako pierwsze na scenie wystąpiły dzieci 3-4-5 letnie. Po nich swoje umiejętności zaprezentowały dzieci 6-letnie. Jury w składzie: przewodniczący – pan dr Wojciech Motyka – starszy wykładowca na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Rzeszowskiego , pani mgr Magdalena Kawa – wokalistka, nauczyciel Samorządowego Przedszkola „Michałki” w Strzyżowie i pani mgr Agnieszka Piątek-Dembowska – instruktor i choreograf z uwagą wysłuchało wszystkich występów i wyłoniło laureatów konkursu. W przerwie na obrady komisji konkursowej, przedszkolaki wraz ze swoimi wychowawczyniami i rodzicami zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Nagrodzone i wyróżnione dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i wspaniałe nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy wrócili do swoich przedszkoli pełni wrażeń i w doskonałych humorach. Mamy nadzieję ze spotkamy sie znów za rok. Szczególne podziękowania za organizację i dekoracje składamy Paniom: Barbarze Krudysz, Ewie Stokłosie i Annie Waltoś. Całe wydarzenie pilotowała i wspierała Pani Dyrektor mgr inż. Edyta Englot-Rybka.

 

Scroll to top