Informacja higienistki szkolnej

Informacja dla rodziców i uczniów.

Badania przesiewowe:

We wrześniu 2021 r. w gabinecie higienistki szkolnej przeprowadzone zostaną zaległe badania przesiewowe (pomiar wzrostu, wagi, ostrości wzroku, słuchu, ciśnienia, postawy) u uczniów klas VIII .

W październiku 2021 r.  przeprowadzone będą badania przesiewowe 6-latków oraz 7-latków, jeśli nie były wykonane.

Fluoryzacja

W roku szk. 2021/2022 w klasach I-VI zostanie przeprowadzona fluoryzacja preparatem fluorkowym Fluoromex z uwzględnieniem obowiązujących procedur w okresie pandemii. Zabiegi te m.in. zapobiegają demineralizacji szkliwa i powstawaniu zmian próchnicowych. Uczniom kl. I i II wydano druki do wyrażenia zgody na jej przeprowadzenie. Pozostałych uczniów obowiązują zgody na fluoryzację z poprzednich lat. Jeżeli ktoś z Państwa zmienił zdanie, proszę wyrazić swój sprzeciw na piśmie i dostarczyć go do higienistki szkolnej.

Scroll to top