Tydzień Nauki staje się w naszej szkole tradycją. W marcu (od 14. do 20.) uczniowie każdego dnia mogli zgłębiać nauki ścisłe w inny niż tradycyjny sposób. Przyczyniły się do tego wydarzenia zorganizowane przez nauczycieli tych przedmiotów.
14 marca to Święto Matematyki. Uczniowie zapoznawali się z historią liczby Pi , wykonywali różne zadania dotyczące rozwinięcia dziesiętnego Ludolfiny, sprawdzali doświadczalnie czy jej przybliżenie to 3,14. Było dużo radości i poznawania matematyki od innej strony. Atrakcją dnia był Szkolny Konkurs Układania Kostki Rubika. Do rywalizacji stanęło 32 zawodniczek i zawodników
. Każdy z nich rewelacyjnie układał kostkę. Emocji było bardzo dużo. Najlepszymi okazali się:
Jakub kl.4b (czas 23 sekundy!!!),
Olivier kl.2b i
Miłosz kl. 4a. Gratulacje!!
W tym dniu również uczniowie klas 1-3 wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym Puchacz Piotr. Dzieci zmierzyły się z ciekawymi łamigłówkami rozwijając logiczne myślenie i zamiłowanie do matematyki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom za odwagę i zaangażowanie!
Poniedziałek 17. marca to Dzień Higieny, który minął pod znakiem Akcji Tron, zabawy edukacyjnej, której celem było poszerzenie praktycznej wiedzy na temat nawyków higienicznych. Dla młodszych dzieci, klasa 7a przygotowała specjalne przedstawienie, barwnie opisujące podstawowe zasady higieny.
Starsi uczniowie, wzięli udział w grze terenowej, która oprócz świetnej zabawy zapewniła wszystkim wiele korzyści związanych m.in. z wiedzą o tym jak zapobiegać chorobom, jak kształtować prawidłowe nawyki higieniczne. W trakcie gry, poszczególne klasy rywalizowały, rozwiązując liczne rebusy i zagadki związane z tematem dnia. Miło nam ogłosić, że tytuł Pogromców Mikrobów, wywalczyła klasa 8a.
We wtorek świętowaliśmy
Dzień Wody oraz
Dzień Bałtyku.
Tegorocznym hasłem Światowego Dnia Wody jest – „Ochrona Lodowców”
Hasło to zwraca uwagę na jedno z największych wyzwań naszych czasów tj. topnienie lodowców w zastraszającym tempie i jego skutki dla ludzi i środowiska.
Oprócz tego uczniowie mogli pogłębić swoja wiedzę nt. wody losując z przygotowanych „koszyczków ciekawostek” pytanie związane z wodą. Na końcu każdy z uczniów mógł sprawdzić się w quizie o wodzie.
W tym szczególnym dniu pochylaliśmy się również nad unikatowością Bałtyku, jednego z najmłodszych i najmniej słonych mórz, którego wody i ekosystem są zagrożone w wyniku działalności człowieka. Uczniowie klas 4, 5 i 6, na lekcjach przyrody oraz geografii mogli obejrzeć ciekawe prezentacje nt. Bałtyku oraz zamieszkujących w nim zwierząt. Na końcu lekcji uczniowie sami sprawdzali swoja wiedzę, biorąc udział w quizie o Bałtyku.
Ostatni dzień Tygodnia Nauki to Dzień Biologa 

Wydarzenie to było objęte patronatem przez Uniwersytet Rzeszowski, Wydział Biologii i Ochrony Przyrody.
Na zaproszenie p. Anety Bernackiej-Dudzik gościem tego wydarzenia był p. dr. hab prof. UR Mateusz Mołoń, który poprowadził wykład dla uczniów klas 7 i 8 na temat: „Genetycznie modyfikowane organizmy – szanse, czy zagrożenia.”
Uczniowie klas 8 mogli również pogłębić swoją wiedzę z genetyki, biorąc udział w doświadczeniach:

Izolacja DNA z banana,

Badanie aktywności katalazy.
Nasi uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w doświadczeniach oraz udzielali odpowiedzi na zadawane pytania.
Dziękujemy Uniwersytetowi Rzeszowskiemu za współpracę oraz wsparcie merytoryczne Dnia Biologa w naszej szkole.
Tydzień Nauki zakończyliśmy łamaniem głów w
Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur 
Uczniowie z niemal wszystkich klas 3 – 8 zmierzyli się z tym matematycznym wyzwaniem. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki naszych uczniów!
Dziękujemy za zaangażowanie uczniów w Tydzień Nauki!
Nauczyciele z Zespołu Matematyczno-Przyrodniczego