Majowe święta

Maj – rocznica pięknych serc !

Maj – rocznica wielkich myśli !

Tym, co dawno przeminęli,

Hołd składają ci, co przyszli.

30 kwietnia w zaczerskim Zespole Szkół uroczyście obchodziliśmy Święto Konstytucji 3 Maja. Wydarzenie to uczniowie podkreślili galowym strojem i udziałem w akademiach przygotowanych dla poszczególnych grup wiekowych. Najpierw treści związane z historycznymi wydarzeniami poznawali uczniowie klas 1-3. W drugiej odsłonie świętowania na sali gimnastycznej zebrali się uczniowie klas 4-8.

O artystyczną oprawę uroczystości zadbali uczniowie klas siódmych, którzy obradując na uczniowskim sejmiku, przybliżyli zebranym okoliczności uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie konstytucji. Krótka prezentacja filmowa pozwoliła nam odkryć tajemnice obrazu Jana Matejki „Konstytucja 3 Maja 1791 roku”. Śpiew animowali uczniowie klas drugich przygotowani przez panie: Beatę Bakaj i Ewelinę Osikę. Barwnym tanecznym akcentem szkolnych obchodów był występ uczniowskiego zespołu „Pastuszonka” pod kierunkiem pani wicedyrektor Edyty Ślemp. Na przebiegiem całości wydarzenia czuwały panie Beata Madera i pisząca te słowa.

Spotkanie stało się też okazją do wręczenia przez panią dyrektor Jadwigę Faszczowy  nagród dla uczniów-laureatów szkolnych i gminnych konkursów.

Ewa Kłeczek-Walicka

Scroll to top