Dzień Ziemi „PLANETA vs. PLASTIK”

Święto naszej planety każdego roku jest obchodzone 22 kwietnia. Wydarzenie znane jest również pod hasłem: Światowy Dzień Ziemi. Ta data ma każdemu z nas przypomnieć o tym, jak ważne jest dbanie o naszą planetę Ziemię poprzez promowanie postaw proekologicznych i ochronę środowiska.

Z tej okazji w naszej szkole zorganizowany został konkurs szkolny dla uczniów klas 4-6 „Las w słoiku” oraz dla uczniów klas 7-8 „Szkolny konkurs wiedzy o ekologii” .

W konkursie ” Las w słoiku ” nagrody otrzymali: 

I miejsce – Aleksandra Skała – klasa 4c 

II miejsce – Kornelia Dolecka – klasa 5b 

III miejsce -Bartłomiej Betleja – klasa 5b

Wyróżnienia otrzymali: Iza Jastrzębska – klasa 5b, Zuzanna Biernat – klasa 5b,  Diana Janowska – klasa 5c,  Krystian Micał – klasa 5a, Lena Rachańska – klasa 4c.

W konkursie  „Szkolny konkurs wiedzy o ekologii” nagrody otrzymali:

I miejsce – Zofia Sitek – klasa 7b,

II miejsce – Maja Skała – klasa 7a,

III miejsce – Dawid Rzucek – klasa 7b

Wszystkim uczestnikom konkursów zorganizowanych w szkole z okazji Dnia Ziemi serdecznie dziękujemy za udział, za przygotowanie pięknych, kreatywnych i pomysłowych prac – Lasów w słoiku oraz gratulujemy wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym w konkursach uczniom.

Aneta Bernacka-Dudzik, koło ekologiczne.

Scroll to top