Wycieczka edukacyjna „POZNAJ POLSKĘ”

W dniu 29 września w ramach Projektu Ministerstwa Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę” uczniowie klas 6b i 6c pod opieką swoich wychowawców, p. Edyty Ślemp i p. Anety Bernackiej Dudzik oraz p. Joanny Ujdy uczestniczyli w wycieczce do województwa świętokrzyskiego. Wycieczka obejmowała cztery punkty z obszaru edukacyjnego: kultura i dziedzictwo narodowe. Uczniowie wzbogacali swój proces edukacyjny poprzez poznawanie środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki. Odwiedziliśmy takie miejsca jak: Zamek Królewski w Chęcinach, Jaskinie Raj oraz Pałacyk Henryka Sienkiewicza wraz z zabytkowym parkiem i aleją lipową w Oblęgorku. Celem wycieczki była edukacja patriotyczna, historyczna, kształtowanie szacunku dla dziedzictwa narodowego i polskiej kultury, a także integracja młodzieży z różnych zespołów klasowych. Był to dla wszystkich miło spędzony czas.

Zapraszamy do oglądnięcia galerii zdjęć ????

Aneta Bernacka-Dudzik

Galeria

Scroll to top