Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

 „Drodzy uczniowie! Minął już czas wakacji, czas odpoczynku. Teraz przed nami kolejny rok szkolny. Czas nowych wyzwań i nowych celów. Chciałabym, byście pamiętali, ze uczycie się dla siebie, nie dla szkoły”. Tymi słowami pani dyrektor Jadwiga Faszczowy zwróciła się do uczniów, którzy w tym roku szkolnym będą tworzyć społeczność naszego Zespołu Szkół. Pierwszoklasistom życzyła samych pomyślnych chwil, zaś klasom ósmym wysokich wyników na egzaminie oraz dostania się do wymarzonej szkoły średniej. Zapewniła, że kadra nauczycielska i obsługa zrobią wszystko, aby dzieci czuły się w naszej szkole komfortowo i bezpiecznie. Jest to wyzwanie, gdyż w jej murach naukę będzie pobierało 420 dzieci w dwudziestu oddziałach szkoły SP oraz 200 przedszkolaków.
Pani dyrektor przedstawiła nowych nauczycieli i pożegnała odchodzących na emeryturę panią Grażynę Rojek oraz panią Marię Jarosz, które przepracowały w Zaczerniu 40 lat.
Szkoła się rozrosła o nowe piękne przedszkole, plac zabaw, a niedługo o nowy parking, które to inwestycje decyzją Pana Wójta Lesława Kuźniara zostały wybudowane w Zaczerniu. Życzymy wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i obsłudze Zespołu Szkół wspaniałego i owocnego roku szkolnego !
Scroll to top