„Dajemy zdrowy przykład dla zdrowia naszych uczniów”

W czwartek 12.01 w naszej szkole po raz kolejny odbyła się akcja „Dajemy zdrowy przykład dla zdrowia naszych uczniów”. Tym razem tematem były zdrowe przekąski i drugie śniadania. Fachowym doradztwem w tej dziedzinie służyła nam zaproszona na prelekcje w klasach 5-7 dietetyk, pani Aneta Stopa. Podczas spotkań uczniowie usłyszeli wiele cennych informacji o odżywczym jedzeniu, które jest niezbędne dla młodych osób, sporo czasu spędzających na nauce. Wspólnie z zaproszonym gościem zastanawiali się, między innymi, po co sięgać, gdy dopada nas głód, czy można całkiem zrezygnować z cukru i jak pić więcej wody, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania każdego organizmu.

Serdecznie dziękujemy pani dietetyk za cenne wskazówki!

Finałem akcji był poczęstunek przygotowany przez nauczycieli, którzy przygotowali przekąski i częstowali nimi chętnych uczniów.

Zespół Promocji Zdrowia

Beata Madera i Sylwia Cisek

Galeria zdjęć

Scroll to top