IX Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna

Dnia 24.09.2022r. grupa naszych uczniów z klas 4 i 5 oraz dwie rodziny wyruszyliśmy z Rzeszowskim Oddziałem PTTK na IX Międzypokoleniową Sztafetę Turystyczną połączoną z Jubileuszem 70-lecia Koła terenowego nr 32. Wyjechaliśmy z dworca PKS w Rzeszowie, a następnie przeszliśmy pieszo trasą ze Szklar (Pogórze Dynowskie) przez Księży Las do Boskiej Doliny – Zagrody Edukacyjnej znajdującej  się na uboczu wioski Dylągówka w gm. Hyżne. Po drodze mieliśmy okazję pozbierać grzyby, zobaczyć miejsca, gdzie jest rejon przebywania niedźwiedzia. Mijaliśmy ule postawione w lesie dla miodu spadziowego oraz widzieliśmy lizawkę solną dla zwierząt, która jest źródłem mikroelementów koniecznych dla prawidłowego rozwoju zwierząt i utrzymania ich w dobrej kondycji zdrowotnej. Przewodnik pokazał również ślady wilka. W Boskiej Dolinie uczestnicy mieli możliwość zjeść pyszną pieczoną kiełbaskę, pobawić się na placu zabaw, jak też przejechać się na koniu. Na zakończenie po otrzymaniu upominków i zjedzeniu jubileuszowego kawałka  sernika udaliśmy się do autokarów i wróciliśmy do Rzeszowa.

Galeria zdjęć

Scroll to top