Bezpieczna droga do szkoły

W dniu 7 września uczniowie klas drugich zaczerskiego Zespołu Szkół wzięli udział w spotkaniu z policjantami w ramach ogólnopolskiej akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Nadkomisarz Paweł Grześ z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przypomniał drugoklasistom podstawowe przepisy ruchu drogowego i zasady bezpieczeństwa w poruszaniu się po ulicy. Uczniowie dowiedzieli się również, na co szczególnie zwracać powinni uwagę, podróżując samochodem z rodzicami (zapinanie pasów, podróż najmłodszych w fotelikach, zakaz rozmów przez telefon bez zestawu głośnomówiącego) i zostali zobowiązani do przypominania tych zasad dorosłym.

Po części teoretycznej dzieci przeszły w pobliże zaczerskiego Pomnika Poległych. Tu, na przejściu dla pieszych, odbyło się szkolenie praktyczne, a nasi uczniowie wykazali się doskonałą znajomością zasad bezpiecznego przechodzenia przez pasy 😊.

Na zakończenie spotkania drugoklasiści otrzymali maskotki pancernika. Mogli też wcielić się w rolę policjanta sterującego ruchem. Jak powiedział nadkomisarz Paweł Grześ, dzięki takim spotkaniom i wpajaniu potrzebnej wiedzy najmłodszym, wzrasta bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Scroll to top