Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2022/2023

„Dzień dobry, szkoło! Jesteśmy,

choć wiatr po liściach szeleści,

choć lato jeszcze nie zgasło,

i słońce świeci wciąż jasno”.

 

Po dwóch miesiącach wakacyjnego wypoczynku w murach zaczerskiej szkoły znów słychać uczniowski gwar. Rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2022/2023.

A w szkole… duże zmiany ?. Funkcję Dyrektora ZS w Zaczerniu objęła w tym roku p. Jadwiga Faszczowy. Wspomagać ją będzie p. Edyta Ślemp, pełniąc funkcję wicedyrektora. Pracę w naszym Zespole (przede wszystkim w Przedszkolu) podjęło kilkoro nowych nauczycieli.

W mury szkoły wkroczyła też po raz pierwszy blisko 50-osobowa grupa pierwszoklasistów, których szczególnie ciepło powitała nowa pani Dyrektor inaugurując uroczyście nowy rok szkolny na pięknie odnowionym patio. Tu o godzinie 8.00 zebrali się uczniowie klas 1-3 wspólnie z Rodzicami. Po wprowadzeniu Sztandaru odśpiewany został hymn narodowy, a następnie głos zabrała pani Dyrektor.

O godz. 9.00 w kościele parafialnym sprawowana była uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. Bogusława Jaworskiego, a po niej o godz. 10.00 na uroczystość rozpoczęcia roku przybyli do szkoły uczniowie klas starszych. Po części oficjalnej, na spotkaniach w klasach, uczniowie otrzymali potrzebne informacje o zasadach funkcjonowania szkoły w warunkach remontu i o tym, co czeka ich w nadchodzących miesiącach.

Scroll to top