Wycieczka pierwszaków do nowego obiektu Straży Pożarnej w Rzeszowie

W dniu 4 listopada uczniowie klasy Ia pojechali  do Straży Pożarnej w Rzeszowie. Każdy uczestnik wycieczki mógł założyć mundur strażacki i hełm, by przez chwilę poczuć się jak zawodowy strażak. Tak umundurowani  wzięliśmy  udział w zajęciach w sali edukacyjnej „Ognik”. Podczas tych zajęć dzieci uczyły się zasad bezpiecznego obchodzenia się z ogniem, prawidłowego zgłaszania informacji o zagrożeniu dzwoniąc pod nr alarmowy 112 oraz zasad właściwej ewakuacji w warunkach kontrolowanego zagrożenia. Udostępniono nam do zwiedzania cały obiekt (łącznie z kuchnią). Wszyscy mieli okazję zobaczyć w wielkim garażu nowoczesny sprzęt wykorzystywany podczas akcji ratunkowych. Każdy mógł wyjść po drabinie i zadzwonić dzwonkiem oraz wsiąść do wozu strażackiego. Pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Jesteśmy wdzięczni Panu Karolowi Wantrychowi za to, że zaprosił nas do swojej jednostki. Dziękujemy również Panu Marcinowi Hołocie za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu oraz Pani Katarzynie Bykowskiej-Urban za opiekę nad grupą.

Klasa I a wraz z wych. Lidią Tomasik

 

Scroll to top