Święto Edukacji Narodowej

W dniu 13 października 2021 roku w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystą akademię przygotowały klasa 2 pod przewodnictwem pani Eweliny Osiki oraz klasy 4 a, b, c wraz z wychowawcami: Anetą Bernadzką-Dudzik, Pawłem Jurczakiem, Edytą Ślemp. Samorząd Szkolny złożył życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Do życzeń dołączyła się pani dyrektor Barbara Stępkowska. Dzień Edukacji Narodowej upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława II Augusta i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Potocznie dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela. Komisja Edukacji Narodowej była zarazem pierwszą w Polsce jak i w całej Europie władzą oświatową o charakterze współczesnego ministerstwa oświaty publicznej.

Galeria zdjęć

Scroll to top