XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole

W dniu 1 października 2021 roku obchodziliśmy w naszej szkole XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem tej akcji było propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Miała ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób.

Najlepsi matematycy z klas ósmych kilka dni wcześniej przeprowadzili w klasach czwartych konkursy pozwalające wyłonić klasowych Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Czwartoklasiści sprawdzali swoją wiedzę rozwiązując przykłady na czas.

Następnie, już w samym Dniu Tabliczki Mnożenia, Patrole Egzaminacyjne złożone z Ekspertów wyruszyły podczas przerw na korytarz szkolny i egzaminowały chętnych uczniów i nauczycieli. Ci, którzy bezbłędnie wykonali zadania otrzymali certyfikat.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia świętowaliśmy również na lekcjach matematyki, biorąc udział w Egzaminie on-line z tabliczki mnożenia. Było mnóstwo emocji związanych z tym, kto w klasie najszybciej odpowie na 5 pytań z tabliczki mnożenia i zdobędzie tytuł MISTRZA.

Gratulujemy wszystkim MISTRZOM tabliczki mnożenia!

Edyta Niedziela i Danuta Ożarska (Koordynatorzy szkolni)

GALERIA

Scroll to top