Międzypokoleniowa Sztafeta Turystyczna

Dnia 25.09.2021 z naszej szkoły  wyruszyła na pieszą wędrówkę grupa 7 uczniów. Braliśmy  udział w  VIII Międzypokoleniowej Sztafecie Turystycznej organizowanej przez PTTK w Rzeszowie. Wyruszyliśmy autokarem z Rzeszowa do Niwisk. Potem szliśmy żółtym szlakiem do miejscowości Blizna. Tam zwiedziliśmy w Park Historyczny, który powstał z inicjatywy i na wniosek mieszkańców sołectwa Blizna przy popar­ciu Rady Gminy w Ostrowie. Inwestycja jest odpowie­dzią na oczekiwania turystów i ludzi zain­teresowa­nych historią. Głównym celem utworzenia Parku jest ocalenie od zapomnienia prawdy historycznej o miejscu, które odegrało bardzo dużą rolę w historii II wojny światowej oraz późniejszym kształtowaniu techniki wojskowej.
Park powstał dokładnie w terenie autentycznej lokalizacji niemieckiego poligonu broni rakietowej V1 i V2. O wszystkim bardzo ciekawie opowiadała nam pani przewodnik. Po zwiedzaniu nadszedł czas na grillowanie i smażenie kiełbasek, potem były zabawy i konkursy. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do Tuszymy aby zobaczyć konika polskiego. Następnie wróciliśmy do Rzeszowa.

Scroll to top