Mistrzynie ortografii

Od ośmiu już lat Fundacja „Zawsze Warto” i Stowarzyszenie Polonistów przy Wydziale Polonistyki UJ zapraszają uczniów szkół podstawowych i średnich do udziału w Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii”. Główny cel konkursu to poszerzenie wiedzy uczniowskiej o historii naszego kraju i refleksja nad językiem ojczystym. W latach 2013-2017 adresatami konkursu byli uczniowie województwa małopolskiego. W jubileuszowym roku 2018 organizatorzy rozszerzyli formułę konkursową, zapraszając do niego dzieci i młodzież z innych województw Polski południowej. Wśród piszących znaleźli się wówczas także uczniowie naszej szkoły.

Także i w tym roku podjęliśmy to ortograficzne wyzwanie. Choć jego realizację znacznie utrudniła pandemia, to jednak udało się przeprowadzić etap szkolny, zakończony awansem dwóch uczennic do etapu wojewódzkiego. Prócz nich do tego etapu zakwalifikowano jeszcze blisko 200 uczniów w trzech kategoriach wiekowych (klasy 4-6, klasy 7-8 i klasy szkoły średniej)

Miło nam poinformować, że Julianna Zaguła z klasy 6c j Judyta Panek z klasy 8a pięknie poradziły sobie także z tekstem finałowego dyktanda. Obydwie uczennice otrzymały tytuły laureatek w swoich kategoriach wiekowych, zajmując czwarte miejsca. W tym miejscu warto dodać, że dla Judyty jest to już TRZECIE 😊 takie wyróżnienie. Opiekunką uczennic była p. Ewa Kłeczek-Walicka.

Naszym Mistrzyniom ortografii gratulujemy SUKCESU, a wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach Dyktanda.

Scroll to top