Matematyczne asy Zespołu Szkół w Zaczerniu

31 lipca tegoroczni ósmoklasiści poznali wyniki swego pierwszego poważnego egzaminu. Warunki, w jakich się do niego przygotowywali i w jakich go pisali, na pewno do komfortowych nie należały. Tym bardziej więc docenić trzeba osiągnięcia naszych absolwentów.

Śmiało można powiedzieć, że tegoroczni ósmoklasiści to prawdziwe asy matematyczne. Osiągając średni wynik 60% (przy 46% w kraju), osiągnęli stanin ósmy – bardzo wysoki, w dziewięciostopniowej skali. Jest to najwyższy wynik w gminie i ,jak na razie, także najwyższy wynik w historii szkoły. Na szczególne wyróżnienie zasługuje Piotr Chuchro z ósmej „a”, który z matematyki zdobył… 100 % punktów !!!. W tej kasie jeszcze Jonatan Dec i Marcin Gronek przekroczyli granicę 90 % punktów. W klasie „b” uczniów, którzy osiągnęli wynik równy lub wyższy niż 90 % punktów, jest pięcioro: Szymon Bielenda, Wiktoria Czarnik, Julia Czachor, Barbara Madej i Monika Augustowska.

Wyniki przekraczające 90 % możliwych do zdobycia punktów nasi absolwenci osiągnęli również z j. angielskiego. W klasie „a” byli to: Jonatan Dec i Franciszek Rząsa, w klasie „b” Monika Augustowska.

Monika Augustowska okazała się też być najlepszą z języka polskiego, zdobywając 43 punkty (86 procent punktów możliwych do zdobycia).

Gratulując osiągnięć egzaminacyjnych, życzymy naszym tegorocznym absolwentom powodzenia w rekrutacji do szkół średnich i jak najwięcej sukcesów i osiągnięć w nowej szkolnej rzeczywistości.

Scroll to top