Zaśpiewaliśmy Maleńkiemu

Zaśpiewajmy pastorałkę od serca do ucha,
Gdy za oknem biała śniegu, poducha, poducha.
Już Pan Jezus w żłobie leży,
Na wyścigi każdy bieży
Zobaczyć Malucha, Malucha.

W piątkowe przedpołudnie 20 grudnia sala gimnastyczna Zespołu Szkół w Zaczerniu znów rozbrzmiała śpiewem. To spotkanie miało jednak wymiar szczególny, bo bożonarodzeniowy, a centralnym elementem wystroju sali był żłóbek Dzieciątka Jezus.

Do wspólnego przeżywania tajemnicy Betlejemskiej Nocy zaprosili zebranych uczniów i nauczycieli trzecioklasiści z klasy „a”, którzy pod kierunkiem swej wychowawczyni, pani Grażyny Rojek przygotowali jasełkowy spektakl. Śpiew kolęd i pastorałek animowali nasi chórzyści pod kierunkiem p. Anny Siedleckiej i p. Marka Rachwała, wspomagani przez Julię Niemiec (perkusja) i Amelię Tomasik (skrzypce). Do tej grupy instrumentalnej dołączył gość specjalny – p. Barbara Siedlecka, flecistka.

Ten szczególny dzień pełen był z serca płynących życzeń. Skierowała je do zebranych p. Dyrektor Barbara Stępkowska, a w imieniu Samorządu głos zabrali ósmoklasiści Weronika i Szymon. Były także i życzenia indywidualne przy klasowym łamaniu się opłatkiem poświęconym przez ks. Tomasza. A potem… świętowaliśmy przy klasowych wigilijnych stołach, kosztując wypieków mam i koleżanek i zajadając się, a jakże :), pierogami.

Scroll to top