Wycieczka do Warszawy

W dniach 23-24 listopada 2019 r. (sobota-niedziela) z SK PTTK nr 3 udaliśmy się na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Czekało nas bardzo wiele atrakcji. Po dotarciu na miejsce zwiedzamy Stare Miasto i Plac Zamkowy: kolumnę Zygmunta III Wazy, Archikatedrę Św. Jana, Kanonie, najwęższą kamienicę w Warszawie Gnojna Góra, Rynek Starego Miasta, mury miejskie, Nowe Miasto; pomnik Małego Powstańca, Krakowskie Przedmieście (m.in. hotel Bristol i Pałac Prezydencki, kościół św. Krzyża i Pomnik Kopernika), Plac Piłsudskiego. Po obiedzie ciąg dalszy zwiedzania: Muzeum – Niewidzialna Wystawa (ekspozycja składa się z dwóch części – widzialnej i niewidzialnej. Na pierwszej z nich oglądamy przedmioty codziennego użytku, z których korzystają osoby niewidome i niedowidzące. Jest to również okazja do zapoznania się z alfabetem Braille’a.). Następnie udajemy się na nocleg.

Na drugi dzień w niedzielę zwiedzamy: Muzeum Geologiczne a po obiedzie Państwowe Muzeum Etnograficzne: odział Muzeum dla Dzieci (Muzeum dla Dzieci powstało w ramach Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie w 2003 roku. To pierwsze w Polsce muzeum etnograficzne w pełni dedykowane najmłodszym odwiedzającym. Jest to miejsce, gdzie wszystkiego można dotykać i sprawdzać na własnej skórze. Następnie zmęczeni, ale pełni wrażeń wracamy do Zaczernia.

Scroll to top