Zaśpiewaliśmy z Seniorami

Jak niewiele potrzeba, by sprawić radość innym. Przekonali się o tym uczniowie zaczerskiego Zespołu Szkół, którzy w piątek, 15 listopada, odwiedzili działający w Zaczerniu Dom Seniora. Okazją do wizyty była obchodzona niedawno 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

W progach Domu Seniora powitała nas pani Barbara Michalik, kierowniczka DS, a jednocześnie wiceprzewodnicząca naszej szkolnej Rady Rodziców. Spotkanie rozpoczęło się od krótkiego wystąpienia pani wicedyrektor Edyty Englot-Rybki. Następnie grupa członków szkolnego chórku przygotowana przez panią Annę Siedlecką i pana Marka Rachwała zaprezentowała program artystyczny, na który złożyły się najbardziej znane pieśni i piosenki legionowe oraz utwory współczesne mówiące o wolności i niepodległości. Podstawę stanowiły tu pieśni wykonywane w czasie naszego szkolnego koncertu niepodległościowego. Występy śpiewacze wiązała słowem komentarza niżej podpisana. Popularność utworów spowodowała, że większość pieśni zaśpiewana została wspólnie, a seniorzy mocno zaangażowali się w występy, gorąco oklaskując kolejne wykonania.

Na zakończenie uczennice wręczyły naszym Seniorom drobne upominki będące pamiątką spotkania. Były to pierniczki ozdobione biało-czerwonym lukrem. Pomysłodawczynią tej słodkiej niespodzianki była p. Anna Siedlecka, która również przygotowała ozdobne paczuszki i bileciki z życzeniami. Także Seniorzy przekazali młodym artystom słodkie upominki. Potem nadszedł czas rozmów przy ciastkach i herbacie, a gdy przybyła siostra organistka, także seniorzy dali mały koncert. Nasi uczniowie dość niechętnie opuszczali gościnne progi Domu Seniora, planując już kolejne takie koncerty. Pani Barbarze, inicjatorce spotkania dziękujemy serdecznie za zaproszenie i organizację tego spotkania pokoleń 🙂

Ewa Kłeczek-Walicka

Scroll to top