Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2019/2020

„Żegnajcie, letnie przygody, czas już powracać do domu.
Złocą, czerwienią się liście dębów, jesionów i klonów

Witaj nam, szkoło radosna, grająca dzwonkiem co rano!
Dzień dobry, szkoło wesoła. Lesie i łąko – dobranoc.

W poniedziałkowy poranek drugiego września zapełniły się uliczki prowadzące do zaczerskiego Zespołu Szkół. Po dwóch miesiącach odpoczynku nadszedł czas, by znów podjąć trud zdobywania i przekazywania wiedzy. O godzinie 8-ej na sali gimnastycznej zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i liczne grono rodziców towarzyszących nie tylko najmłodszym pierwszoklasistom.

Nowy rok szkolny otworzyło uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego w obecności pocztu sztandarowego Zespołu Szkół im. Armii Krajowej w Zaczerniu. Potem zebranych powitała pani dyrektor mgr Barbara Stępkowska. Zwracając się do uczniów, wspomniała w swym wystąpieniu o tragicznym wrześniu 1939 roku i 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Po spotkaniu na sali przyszedł czas na pierwsze spotkania z wychowawcami i zapoznanie z podziałem godzin.

O godzinie 9-tej w zaczerskim kościele parafialnym odprawiona została Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego. Głównym celebransem był ks. Tomasz Blicharz, zaś homilię wygłosił ks. Bogusław Jaworski.

 

Scroll to top