Nasze uczennice na plenerze malarskim

IX Plener Malarski dla dzieci i młodzieży „ Ziemia Sokołowska w malarstwie i rysunku”.

Sokołów Młp. 25 maja 2019 r.
Po raz kolejny, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w plenerze malarskim, organizowanym przez  MGOKSiR w Sokołowie Młp. Tegoroczne twórcze zmagania dotyczyły samego Sokołowa, w związku z 450 rocznicą założenia miasta. Sobotni ranek rozpoczął się niezbyt zachęcająco dla plenerowych zmagań, wszystko przez padający deszcz. Przed rozpoczęciem pleneru zza chmur wyszło jednak słońce i do końca dnia miałyśmy piękną pogodę.

Jednym z elementów pracy terenie jest poszukiwanie odpowiedniego miejsca, które chcemy zobrazować. Zaopatrzone w przybory malarskie, wyruszyłyśmy na spacer po Sokołowie. Po jakimś czasie trafiłyśmy na wzniesienie za cmentarzem, z którego rozciągał się widok na panoramę miasta, z charakterystycznym dla Sokołowa kościołem p.w. św. Jana Chrzciciela. Z drugiej strony wzgórza wzrok przyciągały  pobliskie pola i łąki. Powstały piękne prace pełne zieleni, obrazujące urok tego miejsca. Sama praca przyniosła wszystkim wiele radości i satysfakcji z powstałych dzieł.

W plenerze udział wzięły uczennice: Anna Ogorzałek z klasy V c, Barbara Madej z VII b, Alicja Tereszkiewicz z VIII a, Klaudia Mehdi z VIII b, Karolina Ogorzałek z III b Gim, Emilia Madej z klasy III b Gim.

Bardzo dziękujemy organizatorom za możliwość wzięcia udziału w tak ciekawym wydarzeniu.


 Justyna Kurowska-Widak

 

Scroll to top