Święto Konstytucji 3 Maja

30 kwietnia, w przededniu 228. rocznicy święta Konstytucji 3 Maja, społeczność zaczerskiego Zespołu Szkół uczciła to doniosłe w historii naszej ojczyzny wydarzenie. Trzeciomajowy apel przygotowany został przez uczniów klas II b, IV c i VII a pod kierownictwem pani Agnieszki Bernat i Barbary Krudysz, przy współpracy p. Agaty Wiącek i p. Waldemara Szymańskiego. Recytowane przez uczniów teksty wierszy przeplatane słowami piosenek odwoływały się do minionych wydarzeń, ale także do patriotycznych uczuć współczesnych Polaków. Strofy poezji i melodie okraszone były historycznym komentarzem, a na szkolnej scenie pojawił się… sam król Stanisław August, który odczytał fragmenty trzeciomajowej Ustawy Zasadniczej.

Piękną dekorację, tradycyjnie już, przygotowały p. Justyna Kurowska-Widak i p. Bożena Nabożny, a o oprawę muzyczną zadbał p. Grzegorz Winiarski.

Scroll to top