Odwiedziny p. Marysi – zawodowej pielęgniarki- położnej

W miniony czwartek nasze ” Pszczółki” odwiedziła babcia jednej z naszych przedszkolaków, która opowiedziała nam o swoim zawodzie ( pracuje jako pielęgniarka – położna). Pani pielęgniarka zaprezentowała dzieciom rekwizyty potrzebne lekarzowi i pielęgniarce w codziennej pracy – stetoskop, ciśnieniomierz, termometr, strzykawki, bandaże i wyjaśniła do czego służą. Zachęcała również do zdrowego odżywiania poprzez jedzenie smacznych surówek, owoców i warzyw oraz tak istotnego mycia rąk przed jedzeniem. Chętnym pani bandażowała „niby” rany oraz mierzyła ciśnienie; również paniom  🙂 Na zakończenie spotkania podziękowaliśmy Pani Marysi za tak cenne informacje i czas poświęcony nam, a także wręczyliśmy pamiątkowy dyplom. Natomiast Pani Marysia przygotowała naszym przedszkolakom ” Kubusiowy syrop” oraz żelkowe witaminki.

Pani Marysiu! Bardzo dziękujemy za przybycie do nas i opowiedzenie nam o swoim zawodzie :)!

Scroll to top