Zielony Dzień u „Pszczółek”

W trakcie trwania Zielonego  Dnia ” Pszczółki” utrwalały sobie kolor zielony,  spośród zdjęć owoców i warzyw wybierały tylko te, w tym kolorze i układały na planszy. Uczestniczyły w wielu zabawach ruchowych, m. in.: Pani wiosna zielonym balonem dotykała kolejne dzieci (kwiaty) i budziła je z zimowego snu, dzieci tańczyły z zielonymi wstążkami do utworu muzycznego,, Wiosna” Vivaldiego. Była też zabawa ruchowo-naśladowcza „Rosną kwiaty”. Był też konkurs kto w wyznaczonym czasie nazbiera najwięcej przedmiotów w kolorze zielonym. Później przeliczaliśmy te przedmioty i porównywaliśmy kto ma więcej, a kto mniej. Uczyliśmy się piosenki „Przyszła wiosna” i do niej też tańczyliśmy. Degustowaliśmy również zielone owoce i warzywa, a na koniec każda ” Pszczółka” otrzymała od Pani Wiosny wiosenną niespodziankę  – Pszczółkę 🙂

To był dzień pełen pozytywnych wrażeń i emocji 🙂

 

Scroll to top