Obchody Dnia Liczby PI

Datę 14 marca w notacji amerykańskiej zapisuje się jako 3.14, co kojarzy się z przybliżeniem liczby π. Wiele amerykańskich szkół obchodzi wtedy święto matematyki tzw. Pi Day. My również świętowaliśmy w tym dniu. Uczniowie szkoły podstawowej przygotowali plakaty z wyrazami zawierającymi sylabę π. Plakaty te stanowiły dekorację szkoły. Dzieci z klas młodszych razem z p. Justyną Kurowską-Widak zbudowały przestrzenną liczbę pi, którą pięknie udekorowały kwiatami. W sam dzień 14 marca próbowaliśmy słodkości przygotowanych przez szóstoklasistów – pierniczki i ciasteczka były ozdobione oczywiście liczbą π 🙂  Na piętrze szkoły uczennice klasy 3 b gimnazjum otworzyły πjalnię Wód i częstowały chętnych wspaniałą wodą mineralną”πsowianka”. W tak miłej atmosferze przeżyliśmy Światowy Dzień Liczby π 🙂 Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w obchody.

E. Niedziela i D. Ożarska

Scroll to top