Spotkanie z artystką.

Klasa V a, uczestniczyła w spotkaniu z panią Ireną Berger, w Bibliotece Publicznej w Zaczerniu. Pani Irena jest prawdziwym, wszechstronnym twórcą. Maluje obrazy, pisze poezję. Swoimi doświadczeniami podzieliła się z klasą V a. Uczniowie obejrzeć mogli nie tylko obrazy artystki ale także z czego składa się jej warsztat, z jakich materiałów plastycznych korzysta, czym się inspiruje, jakie są jej ulubione tematy malarskie. Portrety, krajobrazy a przede wszystkim ikony a raczej wizerunki świętych malowane na drewnie. Oprócz twórczości plastycznej, pani Irena tworzy poezję, w której opisuje emocje związane z wiarą w Boga, swoim zachwytem nad pięknem przyrody. Nasza szkoła dostała kilka publikacji napisanych przez nią wierszy do szkolnej biblioteki. Wszystkich chętnych do zapoznania się z poezją pani Ireny zapraszamy.
Ważnym elementem spotkania, były również opowiadania pani Ireny o jej niepełnosprawności i niepełnosprawności innych twórców. Uczniów zaciekawił fakt iż można nie posiadać rąk a tworzyć piękne obrazy. Można być niepełnosprawnym a wzbudzać uznanie w szerokim świecie. Pani Irena często nawiązywała do twórczości  i osoby Nikifora, utożsamiając się z nim po trosze a na pewno nawiązując do jego prostego i otwartego sposobu tworzenia.
Spotkanie to na pewno pozostanie w pamięci naszych uczniów i serdecznie dziękujemy pani Irenie za słodki poczęstunek. Opiekun; Justyna Kurowska – Widak.

Scroll to top