Wizyta pani dietetyk- Dominiki Słotwińskiej

„ Jak jeść by być zdrowym…”

                 W celu uzyskania odpowiedzi na to pytanie zaprosiliśmy do naszego przedszkola panią dietetyk- Dominikę Słotwińską, która przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat zasad racjonalnego odżywiania. Starała się przekonać dzieci do tak ważnej aktywności fizycznej i konieczności spożywania potraw- tych mniej kochanych przez przedszkolaków – surówek, kasz, warzyw, owoców, mleka itp., a ograniczenia tego co dzieci lubią chyba najbardziej słodyczy, coca-coli, itp. 🙂

Teraz przedszkolaki już doskonale wiedzą, że podstawą zdrowej diety są produkty zbożowe, że powinny jeść jak najwięcej warzyw i owoców, a unikać niezdrowych produktów takich jak słodycze, frytki, hamburgery, chipsy czy też coca-cola:)

   Dziękujemy pani Dominice  za przyjęcie zaproszenia i przeprowadzenie pogadanki z dziećmi oraz pani Karolinie Kilian za pomoc w organizacji spotkania 🙂 !

Scroll to top