Ostatni koncert zespołu Yamaha

13 kwietnia   mieliśmy zaszczyt, niestety już po raz ostatni w tym roku, gościć muzyków ze Szkoły Muzycznej YAMAHA. Tym razem gościem audycji był p. Marcin Mucha, wirtuoz gry na akordeonie, występujący m.in. w zespole Klezmer Band.

W czasie spotkania dzieci poznały różne rodzaje akordeonów: guzikowy, klawiszowy i basowy, a także prostą melodykę. Mogliśmy podziwiać grę na tych wspaniałych instrumentach i wysłuchać kilku znanych melodii. Za sprawą piosenki „Comment ca va”, znaleźliśmy się na chwilę w Paryżu, brawurowe tango przeniosło nas do Argentyny, a romantyczna „Katiusza” zaprowadziła nas do Rosji.

A na zakończenie mogliśmy podziwiać doskonałe akordeonowe trio, czyli prawdziwy zespół Ich Troje w skład którego oprócz prowadzących dołączyła również nasza Pani Marta:) !

Oj działo się, działo!…

Nic więc dziwnego, że już dziś ciekawi jesteśmy, czym zaskoczą nas muzycy, niestety już w następnym roku przedszkolnym:)

Scroll to top