Andrzejki

 

  W czwartek 30 listopada w naszym przedszkolu dzieci poprzez zabawę miały okazję zapoznać się ze starą, polską tradycją andrzejkową, przekazywaną z pokolenia na pokolenie.  Nie zabrakło ustawiania bucików, które wędrowały przez całą salę do drzwi – który pierwszy przekroczył próg; wrzucania grosików do studni życzeń, był też rzut skórką z jabłka. dzieci mogły dowiedzieć się jaki zawód będą wykonywały w przyszłości. Okazało się, że mury naszego przedszkola opuszczą policjant, strażak, piosenkarka, piłkarz, lekarz….itd. Pływające na wodzie rurki oraz przebijanie szpilką tekturowych serc z imieniem dziewcząt bądź chłopców pokazały kto z kim będzie się przyjaźnił. Dużo radości i wrażeń dostarczyło dzieciom lanie wosku bądź czekolady przez magiczny klucz. Z powstałych kształtów przedszkolaki odczytywały czego mogą się spodziewać w przyszłości. Wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce.

Wspólne przeżycie zabawy andrzejkowej dostarczyło dzieciom wiele radości i niezapomnianych wrażeń.

Galeria Pszczółek i Motylków

Galeria Mróweczek

Galeria Biedronek

Scroll to top